LNT-45-RGB
4.4W Flexible RGB Neon Series
INPUT VOLTAGE
POWER CONSUMPTION
LUMEN OUTPUT
BEAM ANGLE
CRI
DIMMING
MAXIMUM RUN LENGTH
IP RATING
LUMEN MAINTENANCE
POWER FACTOR
OPERATING TEMPERATURE
STORAGE TEMPERATURE
HUMIDITY
CERTIFICATIONS
DIMENSIONS
24V DC Constant Voltage
4.4W per Ft.
160º
88+
Through RGB controller
IP67/68
50,000 Hours
≤ 1
-40ºF (-40ºC) ~131ºF (55ºC)
-40ºF (-40ºC) ~140ºF (60ºC)
0-95% Non Condensing
UL Listed
Width x Depth: 0.45” x 0.83”